Programowanie

Doświadczenie i wiedza naszych inżynierów, automatyków i elektryków umożliwia oferowanie specjalistycznej usługi związanej z programowaniem dostępnych na rynku wszelkich sterowników PLC:

- Omron
- GE Fanuc
- Siemens
- Allen Bradley
- Mitsubishi
- Unitronics
- ABB, uwzględniając przy tym aspekt minimalizacji czasu cyklu maszyny/linii produkcyjnej.

Każdy sterownik jest dobierany, a jego architektura i struktura projektowana pod indywidualne potrzeby Klientów, dopiero po zaakceptowaniu projektu jest wykonywana  konfiguracja na podstawie zaakceptowanych rozwiązań.

 

        Przed rozpoczęciem projektu zawsze ustalamy harmonogram prac dostosowując go do potrzeb i wymagań klienta.

 

Każde nasze rozwiązanie jest innowacyjne, bazuje na wypracowanych standartach i schematach. Tworząc aplikację sterowania skupiamy się nie tylko na tym aby uruchomić maszynę, ale również na tym aby maksymalnie uprościć i ułatwić jej późniejszą obsługę.

Posiadamy duże doświadczenie w zakresie sterowników firmy Siemens Simatic S5, S7. Ze względu na zaprzestanie produkcji części zamiennych do sterowników serii S5 wykonujemy migracje systemu sterowania na system S7. Podejmujemy się również zadań modyfikacji istniejących aplikacji opartych na tych urządzeniach.

Każdy przeprowadzony przez nas projekt jest zakończony przekazaniem:
- pełnej dokumentacji,
- plików źródłowych z komentarzami,
- kopii zapasowych.

      Specjalizujemy się głównie w zakresie:

  • systemy automatyki przemysłowej:

   • programowanie PLC (sterowniki przemysłowe: wykonują algorytmy sterowania i regulacji, odczytują dane pomiarowe [np. z czujników temperatury, poziomu, itp.], zbierają aktualne dane oraz sterują pośrednio urządzeniami wykonawczymi [np. zawory, pompy, silniki, itp.])

   • implementacja systemów HMI/SCADA (panele operatorskie/systemy nadzorujące przebiegi procesów technologicznych: zbieranie aktualnych danych i ich wizualizacja, sterowanie procesem, alarmowanie oraz archiwizacja)

   • modernizacje, modyfikacje, poprawa sprawności urządzeń

 • programowanie aplikacji przemysłowych oraz skryptów w językach:

   • Visual Basic

   • C# (sharp)

 • bazy danych (SQL).

         Oferujemy profesjonalne kursy z programowania sterowników PLC w kursie podstawowym, zaawansowanym i ekspert.

tel. 68 347 16 71

e-mail : biuro@martinuspolska.pl